Szlaki turystyczne Poronin i okolica

13.2 km od centrum

Czerwony szlak pomiędzy przełęczami Krzyżne i Zawrat, o długości niespełna 4 kilometrów. Tylko brzmi łatwo, bowiem na wąskie skalne półki, stromizny, wytarte kamienie oraz łańcuchy i drabinki Orlej Perci lepiej się nie wybierać bez starannych przygotowań i wieloletniego doświadczenia we wspinaczce. Od zbudowania trasy w 1903 r. zginęło na niej ponad 120 ludzi.

8.8 km od centrum

Istotna i historyczna, gdyż wytyczona już w latach 1900-01 “czarna” trasa turystyczna. Powstała z inicjatywy zoologa Mieczysława Kowalewskiego. Pierwotlnie Ścieżka nad Reglami miała 10km - dziś to 15km i łączy Kalatówki z Doliną Chochołowską. Na patrona szlaku wybrano Józefa Oppenheima - fotografa, działacza społecznego i naczelnika TOPR-u w latach 1914-39.

15.9 km od centrum

Popularna i wyjątkowo łatwa trasa znad Morskiego Oka do Szpiglasowej Przełęczy, wytyczona już w 1902. Fama o szlaku, który lekko pokona nawet totalnie nieprzygotowany na górską wyprawę turysta - czyli ceper - zaczęła się w 1937r. Wtedy to, kosztem poważnych ingerencji w przyrodę, usypano ponad 4-kilometrową, twardą, wygładzoną i szeroką ścieżkę.

0.0 km od centrum

Czerwony szlak łączący wioski Poronin i Chochołów liczy nieco ponad 20 kilometrów. Na przejście kolejno przez Wierch Garpa, Furmanów, Gubałówkę, Pająkówkę oraz Słodyczki trzeba przeznaczyć około 5...

Szlaki turystyczne Poronin. Spis najpopularniejszych szlaków turystycznych w Poroninie i okolicy. Opisy, odległości, mapy, opinie, komentarze, możliwość zaplanowania dojazdu do miejsc rozpoczęcia wędrówki. w Poroninie jest wiele pieszych szlaków, które podczas pobytu w Poroninie koniecznie trzeba przejść i poznać malownicze tereny Poronina i okolicy.