Noclegi w Poroninie

(0)
Wybierz termin pobytu
Wybierz termin pobytu
2 dorosłych, 0 dzieci
Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Poronin noclegi

Fakt, że w zamierzchłej już, choć w sumie niezbyt odległej przeszłości, noclegi w górach w Poroninie upodobał sobie sam Włodzimierz Iljicz Lenin (właściwie W.I. Uljanow) absolutnie nie powinien dyskwalifikować tej podhalańskiej miejscowości nawet w oczach najbardziej zagorzałych polskich patriotów. Zwłaszcza, że bywały tu również tak cenione przez Polaków postacie jak Jan Matejko, Jan Kasprowicz, Leopold Staff, Władysław Orkan czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Widać jak na dłoni, że wieś ma turystom dużo do zaoferowania.

Swego czasu nocleg w Poroninie był zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem niż przyjazd do Zakopanego. Było tak jeszcze w połowie XIX stulecia. Od tego czasu sporo się zmieniło - czy na lepsze, jest kwestią mocno dyskusyjną. Z jednej strony, w obu miejscowościach przybyło obiektów, utrzymujących solidny i godny poziom, gotowych gościć najróżniejszych przyjezdnych. Z drugiej strony - podtatrzańskie rejony straciły nieco na dzikości i naturalności, a współczesna góralszczyzna czasami trąci nachalną komercyjnością.

Jak jest naprawdę, najlepiej ocenić samodzielnie, wykupując kilka bądź kilkanaście noclegów w Poroninie. Licząca 3,5 tysiąca stałych mieszkańców równie dobrze nadaje się na krótki weekendowy wypoczynek, jak i na dłuższy wyjazd - w letnie wakacje bądź ferie zimowe. Wędrówki po zachwycających górach to znakomite wyjście niezależnie od pory roku. W cieplejsze dni warto uzbroić się w rower, a na pokrywę śnieżną zabrać narty. Biegówki, zjazdówki i deski snowboardowe to obowiązkowe akcesoria na zimowy wyjazd w Tatry.

Po wymagających niemałego wysiłku fizycznego aktywnościach, nocleg w Poroninie powinien być odpowiednio komfortowy. Łazienka z bieżącą ciepłą wodą, smaczne i pożywne wyżywienie (albo swobodny dostęp do stosownie wyposażonego i zaopatrzonego aneksu kuchennego),wygodne łóżko z ciepłą pierzyną - to zdaje się minimum przyzwoitości, niezależnie od okoliczności pobytu w cudzych 4 ścianach.

Noclegi w Poroninie oferują różnorodne obiekty o różnych standardach. Najwięcej w okolicy jest prawdopodobnie pensjonatów - wystylizowanych kształtem i zdobieniami na dawne podhalańskie chaty, z balkonem właściwie w każdym pokoju. Dość powszechnym zwyczajem wśród miejscowych jest wynajmowanie licznym turystom swoich prywatnych kwater. Najczęściej są to pojedyncze izby gościnne, trafiają się jednak również całe domy.

Są też rozwiązania na nocleg w Poroninie przygotowywane specjalnie z myślą o “nieco” zamożniejszych niż przeciętnie klientach. Wielogwiazdkowe hotele w regionie zapewniają wszystko co najlepsze na krajowym, nawet europejskim, a może i światowym poziomie. Relaks i wypoczynek najwyższej klasy i jakości to domena ośrodków SPA&Wellness, w których na własnej skórze można przekonać się co to właściwie znaczy “Carpe diem”.

Noclegi w Poroninie to znakomity i sprawdzony sposób na wspaniały wyjazd. Dzięki szerokiej ofercie, właściwie każdy będzie mógł wybrać coś w sam raz dla siebie podług indywidualnych oczekiwań oraz osobistych możliwości finansowych.