Trasa narciarstwa biegowego

Małe co nieco dla naśladowców Justyny Kowalczyk i Józefa Łuszczka. A raczej po prostu dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas zimą. Bieganie na nartach bywa co najmniej równie męczące, co wymagające stałego napięcia mięśni zjeżdżanie po stoku.

Kolejne kilometry na biegówkach można w Poroninie nabijać na trasach przygotowywanych na Roli Malacińskiej - raczej płaskiej polanie nad potokiem Poroniec. Wspaniałe widoki na tatrzańskie szczyty gwarantowane. Łączna długość wszystkich wariantów to ok. 6 kilometrów. W sam raz na rozgrzewkę na początku sezonu lub pierwsze próby w narciarstwie biegowym.

Władze Poronina polecają biegaczom pozostawienie samochodu na parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Piłsudskiego 2). Stamtąd do pętli jest “jedynie kilkaset kroków”. Po drodze trzeba przejść przez malowniczy mostek przerzucony nad Porońcem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Małe jest piękne - to porzekadło jak ulał pasuje do tras wytyczonych na malowniczej Roli Malacińskiej. Ich łączna długość wynosi wprawdzie tylko ok. 6 kilometrów, za to biegacze narciarscy mogą liczyć na zapierające dech w piersi tatrzańskie pejzaże. Leżąca tuż przy potoku Poroniec polana jest raczej płaska. Początkujący mogą tutaj śmiało spróbować swoich sił.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz