Terma Bukovina

Jedna z turystycznych wizytówek miejscowości - a przynajmniej niezwykle intensywnie reklamujący się kompleks basenowo-wypoczynkowy. To spory park wodny połączony z nad wyraz rozbudowaną ofertą SPA, gdzie znaleziono bardzo szerokie zastosowania dla tatrzańskich wód termalnych.

Odwierty do gorących źródeł w Bukowinie Tatrzańskiej wykonano na północno-zachodnich zboczach Wysokiego Wierchu. Woda o wysokiej temperaturze, do tego zawierająca 28 różnych, korzystnych dla zdrowia i urody składników mineralnych, wydobywana jest z głębokości 2400 metrów. W całych termach wypełnia ona 20 najróżniejszych basenów - od jacuzzi i brodzików dla dzieci, przez rozmaite niecki pływackie i rekreacyjne, aż do basenów na otwartym powietrzu.

Relaksacyjną kąpiel w Termach Bukovina urozmaica całe mnóstwo dodatkowych atrakcji. Są tutaj m.in. leżanki z hydromasażem, wszelkie bicze wodne i gejzery, 3 zjeżdżalnie (15-100 m), rwące rzeki, “wodna huśtawka”, skalne groty czy… grana pod wodą muzyka. Niejako osobną strefą w obiekcie (choćby dlatego, że przy większości wejściówek oddzielnie płatną) są sauny, zlokalizowane w głównym budynku i “góralskiej chatce” na zewnątrz. Goście mają do wyboru sauny fińskie, lakonium (wersja łagodna), kabina na podczerwień, łaźnie parowe, sauny góralskie… Do tego można dodać jeszcze przeprowadzana w niektórych z nich rytuały zapachowe, a także inhalacyjną tężnię solankową.

Terma Bukovina posiada również salon SPA & Wellness z 12 gabinetami zabiegowymi oraz 3 lokale gastronomiczne - każdy z innego rodzaju menu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz