Parę słów o odnowie biologicznej, na jaką mogą liczyć turyści w Poroninie

Im bardziej praca i domowe obowiązki dają się we znaki, tym pilniejsza staje się potrzeba zorganizowania sobie jakiegoś wyjazdu w celach turystyczno-wypoczynkowych. Na przykład w góry. Im większe zmęczenie, tym dłuższy powinien być turnus. A co zrobić, kiedy nijak nie da się wygospodarować większej ilości wolnego czasu? Wtedy warto zastanowić się nad specjalnym pakietem z odnową biologiczną - takie oferty również w kameralnym Poroninie cieszą się coraz większą popularnością.

Niejako synonimem tego rodzaju usług stały się obiekty noclegowe z kategorii SPA & Wellness, które stanowią coraz istotniejszą część branży turystycznej. Poza wysokimi standardami oraz takim samym komfortem pobytu, w takich ośrodkach wypoczynkowych dochodzi możliwość poddania się fachowym zabiegom. Odnowa biologiczna w Poroninie stanowi coś w rodzaju mieszanki przydatnej dla zdrowia i dobrego samopoczucia regeneracji z niezwykłą przyjemnością płynącą z totalnego relaksu w górach. Masaże, olejki, kąpiele (niekoniecznie w wodzie),sauny, aromaterapie i wiele innych procedur z użyciem naturalnych składników, nowoczesnych urządzeń oraz przede wszystkim wiedzy profesjonalistów ekspresowo postawią na nogi nawet krańcowo wycieńczone osoby.

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Dla znacznej grupy potencjalnych chętnych niestety tak. Rzecz jasna wszystko rozbija się o możliwości finansowe - aby tak cudowne wizje mogły się urzeczywistnić, trzeba wyłożyć bardzo konkretną sumę pieniędzy, na co nie każdy może sobie swobodnie pozwolić. SPA w górach to zdecydowanie nie są tanie noclegi, większość tego typu stref odnowy biologicznej należy do dużych, luksusowych hoteli. Jednak Poronin pozwala pomyśleć nad tańszą alternatywą. Zamiast wykupywania całego pakietu, można wykupić turnus w innym miejscu - a tam, gdzie to możliwe, wybrać się tylko i wyłącznie na wcześniej zabiegi. Niezbyt to może eleganckie, ale z ekonomicznego punktu widzenia jak najbardziej racjonalne.

Jako że z Poronina całkiem blisko do innych tatrzańskich kurortów, koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednej możliwości. Tej, którą daje coraz lepsze wykorzystanie bijących na Podhalu pod Tatrami źródeł termalnych. Nie ma wątpliwości, że gorąca kąpiel w wodzie z dodatkiem wielu minerałów będzie świetną odnową biologiczną. To w końcu atut typowy dla uzdrowisk z tradycjami liczonymi już w setkach lat. Nie wspominając już o zdrowotnych korzyściach płynących (hy hy) z intensywnego wysiłku fizycznego i pływania właśnie. Takie baseny termalne w górach mają m.in. Bukowina Tatrzańska, Szaflary, Białka Tatrzańska czy Zakopane.

Do tego wszystkiego, co zostało wymienione powyżej, należałoby dodać jeszcze kilka słów o ożywczym górskim klimacie, czystym powietrzu (chociaż tutaj turyści mają coraz więcej zastrzeżeń, z uwagi na zjawisko smogu),o tym jaki pozytywny efekt przynoszą długie wędrówki po górach, jazda na rowerze, narciarstwo biegowe etc. O tym jednak wszyscy turyści zainteresowani Poroninem doskonale wiedzą. Pozostaje tylko podsumować stwierdzeniem, iż odnowa biologiczna to nie tylko zabiegi w SPA - równie ważna, a pewnie nawet dużo korzystniejsza dla zdrowia w dłuższej perspektywie, jest własna aktywność fizyczna.

Dodano: 2017-10-19 09:43:00

Komentarze (2)
MaThek
19.10.2017 11:45

Jak dotąd nie miałem okazji zatrzymać się na dłużej w Poroninie, żeby jakoś sensownie i rzetelnie móc ocenić miejscowe usługi z dziedziny odnowy biologicznej. O grubości, a raczej chudości osobistego portfela w kontekście spodziewanych cen na zbyt wysokiej półce już nie wspominając... Ale coś mi się wydaje, że z uwagi na ogólną niewielkość całej miejscowości oferta z tej kategorii nie będzie przesadnie rozbudowana i zróżnicowana. Oczywiście lepsza uboga odnowa biologiczna niż żadna.

Anonim
5.06.2019 08:38

Nigdy nie byłam w Poroninie, ale w tym roku czeka mnie tam odnowa biologiczna, przyjaciółka z dzieciństwa organizuje tam wieczór panieński w opcji SPA&Wellness. Już nie mogę się doczekać.

Dodaj komentarz