Psie zaprzęgi i dogtrekking

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Ciekawa alternatywa dla klasycznych kuligów - do tego maszer ma jeszcze tę przewagę nad woźnicą, że psimi zaprzęgami można śmigać przez cały rok - wystarczy tylko wybrać stosowny model z płozami lub kołami. Dorożki i konne powozy są już odczuwalnie wolniejsze od zimowych sań, a rydwanów w Kościelisku raczej się nie uświadczy.

Podstawowe warianty tras liczą od 2 do 30 kilometrów. Jazda powinna trwać od ok. 20 minut do nawet 5 godzin. Szlaki maszerów prowadzą m.in. przez Dolinę Rohacką, Pogórze Gubałowskie, Dolinę Chochołowską czy grań Magury Spiskiej. Ci, którzy wyjątkowo mocno wkręcą się w temat, mogą podpytać organizatorów o wycieczkę do… Laponii.

Niejako wzorem kumoterskiej gońby, tak i przejażdżka zaprzęgiem może być tylko jednym z elementów większej imprezy. Dodatkowe atrakcje to m.in. ognisko, zbójnicki dart z rzucaniem ciupagami i toporkami, biathlon z procami, balonami i rakietami śnieżnymi, pięcioosobowe biegówki, specyficzną odmianę gry w kręgle i wiele, wiele innych rozrywek. W sam raz na integracyjną zabawę w grupie.

Ci, którzy preferują aktywniejsze formy wypoczynku i dysponują niezłą kondycją, mogą zainteresować się dogtrekkingiem. W uproszczeniu polega to na tym, że towarzyszący w górskiej wędrówce pies nie tylko motywuje (a czasami zmusza) do dalszego wysiłku, ale też aktywnie pomaga w pokonywaniu kolejnych trudności. Czworonogów nie prowadzi się na klasycznej smyczy - uwielbiające ruch husky przypinane są do linki z amortyzatorem, zamocowanej na specjalnym pasie na biodra. Podobno świetnie sprawdza się to w przypadku dzieci, które normalnie nie wykazują ochoty do uczestniczenia w górskich wycieczkach. Do wyboru są trasy stosunkowo proste, jak też wielodniowe wyprawy.

Organizatorzy zapewniają również stosowne szkolenia, pozwalające lepiej poznać zachowanie psów - nie tylko tych zaprzęgniętych do zapewniania turystom atrakcji.

Cennik

20 minutowa przejażdżka - 100 zł

Spotkanie godzinowe - 300 zł

Zajęcia edukacyjne i jazda (1h) - 400 zł

Wyprawa do Doliny Chochołowskiej - 400 zł

Mini przewodnik

Spotkanie ze wspaniałymi psinami i przejażdżka po malowniczych tatrzańskich szlakach. W okolicach Kościeliska do wyboru są trasy liczące od 2 do ok. 30 km. Pobawić się w maszera można zarówno latem, jak i zimą. Wyprawa psimi zaprzęgami nieźle sprawdza się jako element imprezy integracyjnej. Z kolei dogtrekking zachęca do przesuwania granic swoich możliwości.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja