Muzeum Misiów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Do 2013 roku, słynny Miś Polarny z Krupówek mógł czuć się nieco osamotniony. Tatrzańskie niedźwiedzie są raczej nieliczne, poza tym aż tak daleko w miasto się nie zapuszczają. Teraz, kiedy będzie potrzebował bliskiego towarzystwa braci i sióstr, może udać się do zakopiańskiego Muzeum Misiów.

Placówka powstała dzięki pasji zbierania sympatycznych maskotek i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Przystrojone pluszaki prezentują szereg zawodów, grup społecznych, bohaterów... Są m.in. pani nauczycielka, Zorro, harleyowiec, listonosz, siłacz, dziadek w szlafroku, bamboszach, okularach i gazetą pod pachą, przystrojona w uroczą różową sukieneczkę córeczka i wieeele innych. Przy góralskiej rodzinie (misie o naturalnej wysokości ludzi) można zrobić sobie niezwykłe zdjęcie. Część z misiów dodatkowo upozowano, by razem odtwarzały scenki rodzajowe.

Muzeum chwali się również ruchomą instalacją, w której maskotki dają niezwykły koncert. W zbiorach nie brakuje wyrobów ceramicznych z iście bajkowymi wizerunkami pluszaków. Dla żądnych wiedzy przygotowano szereg historii, informacji i ciekawostek o kochanych misiach.

Muzeum Misiów przypomina o niezwykłej magii pluszaków tak dużym, jak i małym gościom.

Mini przewodnik

Pluszowy miś - wierny towarzysz z lat dziecięcych i kochana przez wszystkie maluchy zabawka. Gdyby kogoś ciekawiło, gdzie i kiedy powstała pierwsza taka maskotka, to odpowiedź znajdzie w Muzeum Misiów. Podobnie jak wiele innych ciekawostek i niezliczone, nieraz unikatowe egzemplarze. Sezonowa placówka posiada niezwykle bogatą kolekcję magicznych pluszaków.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja