Kozia Przełęcz

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wąska, trudna przełęcz w bocznej grani Tatr, pomiędzy Kozimi Czubami (2263 m n.p.m.) i Zamarłą Turnią (2179 m). Znajduje się na trasie najtrudniejszego szlaku pasma – Orlej Perci. Nazwa – zdaniem niektórych turystów – nie tylko dzięki występującym tu zwierzętom, ale i wymaganiom stawianym przez przełęcz: po skałach trzeba poruszać się i skakać jak prawdziwa kozica.

Ułatwienia w postaci łańcuchów, klamer i drabinek niewiele tu zmieniają. Oba szlaki przechodzące przez Kozią Przełęcz (wspomniany wcześniej czerwony oraz żółty z Zamarzłego Stawu do Doliny Pięciu Stawów) są trudne do pokonania. Widoki z tego miejsca są wyjątkowe, lecz nie należy nastawiać się na rozległe panoramy – przełęcz ma zaledwie dwa metry

Mini przewodnik

Wyjątkowo krótki i wąski przesmyk pomiędzy stokami Zamarłej Turni i Kozich Czubów. Na przełęcz prowadzą dwa bardzo trudne szlaki, w tym ekstremalna Orla Perć. Ich przejście wymaga sprawności i zręczności porównywalnych do tych, w jakie natura wyposażyła występujące tu często kozice górskie. Mimo to świetne widoki rekompensują wysiłek włożony we wspinaczkę.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja